A világ aranyos szeglete, a Kárpát-medence

Ha van olyan része a teremtett földi világnak, amely otthonát, fészkét, oltalmát tudja adni a tartós megmaradásra berendezkedő emberi kultúrának, akkor az a Kárpát-medence. Nincs még egy olyan helye a földi élővilágnak, amelyben a természetes határok ily biztonságos védelmet nyújtanának a benne lakóknak. Nincs még egy olyan tere az élet kibontakozásához szükséges feltételeknek, ahol gazdagságában, egyensúlyában ily módon szerveződne egységbe mindaz, ami nemcsak arra elégséges, hogy az élet fenntartassék, hanem azon túl, hogy bölcsője is lehessen idők fölött álló emberi kultúrának. Nem véletlen tehát, hogy természetes alakzatában hasonlították már az emberi koponyához, és akkor a szellemi kulturális bölcsőjét találjuk meg évezredek fejlődésének. De a Kárpátok medencéje az anyaölet is idézi, ami azt jelenti, hogy a Földkerekség egyetlen élőhelye, ahol az élet kibontakozásának lehetősége tartós berendezkedésre kap lehetőséget. Ezen meghatározásoknak számos konkrét alátámasztását lehet felsorolni, amelyek mind azt igazolják, hogy rendkívüli természeti csodáival a földkerekség egyedülálló egységes jelensége a Kárpát-medence: 

  • A Kárpátok 15oo kilométeres hegyvonulatával sajátos nagy kiterjedésű védelmet biztosít. Ezen belül az Erdélyi-medence kicsinyített mása a nagy medencének, ahol a Csíki-, Gyergyói- és a Háromszéki medence a legvédettebb természeti egységet képezi. 
  • Az oltalmat igénylő mindennemű élet szempontjából egyedülálló éghajlati, vízrajzi, ökológiai feltételek bölcsője
  • A mérsőkelt égövön belül a legkedvezőbb éghajlati viszonyok nyilatkoznak meg a négy évszakban, amelyek különösen kedvezőek az élet kifejlődésére.
  • A növényi kultúra szempontjából a legkedvezőbb feltételek adottak a nagy erdőségektől a mezőgazdasági termelésig.
  • Ásványi kincsekben rendkívül gazdag. Nemesfémeknek egész tárháza található, sóban az egyik leggazdagabb altalaj. 
  • Vízhálózata átszövi az egész Kárpát-medencét. Vízgazdálkodása a történelmi időkben a leggazdagabb országgá tette a Kárpát-hazát.
  • Gyógyvizekben, hévizekben ugyanolyan gazdagság jellemzi
  • Központi területe a legvékonyabb földréteget képezi, s mint ilyen – a legmelegebb. Ezzel magyarázható, hogy a jégkorszak után itt bontakozik ki először az élet a fent említett természeti adottságok okán.   
  • A Kárpát-medence Európa legtökéletesebb mértani központja, így alkalmas arra, hogy köré szerveződjön az emberi kultúra. 

A fent említett megállapítások érthetővé teszik, hogy a Kárpát-medence mindenkor mindenki számára a legáhítottabb bölcsőjét jelentette a tartós berendezkedésnek. Ilyen körülmények között a rokon nemzetek őrváltásában tud kifejlődni nyelv, kultúra, gazdálkodás. Évezredek óta egyetlen nép tudta művelni, fenntartani, éltetni és birtokba venni a Kárpát-medencét. Ennek a népnek tulajdonsága, hogy a legközvetlenebb forrásból kapja a Teremtő-adta rend fenntartásához szükséges erőt. Mindegy, hogy íjász tulajdonságú népnek hívjuk, vagy lovas nemzetnek, mert egy a jelentése. Mindegy, hogy szkíta, hun, avar, magyar néven jelenik meg a történelem színpadán, mert egy a közlésformája, amelyiken a világot értelmezi.  A Kárpát-medence egy és oszthatatlan. Nem birodalmak és nagyhatalmak szerkesztették egybe, hanem maga a Teremtő. Ebből következik, hogy nagyhatalmak és sátáni birodalmak sem szakíthatják szét, mert erejük véges, idejük korlátos. A világ aranyos szeglete pedig bölcsője marad mindennemű életkultúrának.